Üniversite yıllarında Esra'nın hadi gidelim demesiyle başladığım Japonca kursuna maalesef sadece 1 kur gidebilmiştim. Çok zevk alarak gittiğim bu kurstan az zamanda çok şeyler öğrenmeye çalışmıştık.Ama oradan öğreneceğim bir şeyin bir zaman sonra beni hiç beklemediğim bir yerde ve zamanda beni bu kadar mutlu edebileceğini hiç düşünmezdim. Bu kelime Japonların alfabesinden kaynaklandığı için özel isim olmasına rağmen birazcık değişime uğruyordu ve bu benim o zamanlar çok hoşuma gitmişti her yerde bunu kullanmaya başladım. Sanırım biraz fazla kullanmıştık artık arkadaşlarım bana ismim yerine bununla hitap ediyordu.:)

Pardus 64 ekibi henüz hazırlık aşamalarındayken bende 1 ay yanlarında kalmıştım bir şeyler öğrenmeye çalışıyordum. O zamanlar sürüm isimleri hakkında birbirimizle sohbet edip şakalaşıyorduk ki sürümlere kod adları verildiğinde benim nöbette olabileceğim hakkında konuşmalar geçince o zaman bir sürümünü "o şimdi asker" diye adlandırırız diye şaka bile yapmıştık:)

İşte bu üzerime yapışan ismimin Japonca söylenmesiyle oluşan "SERUHATTO" kelimesinin , Pardus Kurumsal 2 x86_64 3. Önizleme Sürümü nün kod adı olarak düşünen ve beni buralarda mutlu eden düşünceli davranışlarından dolayı Necdet Hocama ve MMM 'e teşekkür ederim.

*http://nyucel.blogspot.com/2010/03/pardus-kurumsal-2-x8664-3-onizleme.html

About

seruhatto